Pre Firmy

Ak by ste náhodou nevedeli, Marlotka má štatút chránenej dielne. Vytvorili sme pracovné miesta pre osoby so zdravotným postihnutím. V rámci spolupráce s nami, si Vy a Vaši obchodní partneri môžete pochutiť na našich  koláčikoch, zároveň tak šetríte náklady svojej firme prostredníctvom inštitútu náhradného plnenia.

Firemné koláče

Veríme, že v každej firme sa dôvod na oslavu nájde. Či už sa jedná o celofiremné, interkolegiálne prípadne interfiremné utužovanie vzťahov. Radi pre Vás napečieme personalizované koláčiky s logom firmy, textom. Skrátka Vám ich upečieme presne na mieru.

  • firemné eventy
  • firemné výročia
  • oslavy 
  • firemné večierky 
  • darčeky pre obchodných partnerov

Náhradné plnenie

Čo to je náhradné plnenie a chránená dielňa

Náhradné plnenie je vlastne prenesenie povinnosti zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím (ktorú zo zákona má každá spoločnosť  s aspoň 20 zamestnancami) na chánenú dielnu, ktorej zadáte zákazku.

Chránená dielňa je také pracovisko, ktoré zamestnáva minimálne 50% zamestnancov so zdravotným postihnutím. U nás sú to 2 „dievčence“ pani Alenka a pani Lucka.

Neplaťte pokutu, využite služby chránenej dielne

Celková suma objednávky zadanej v chránenej  dielni je nižšia oproti odvodu a predstavuje 0,8 násobok celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy. 

Ak Vaša spoločnosť zamestnáva 20 a viac zamestnancov, je podľa Zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti povinná zamestnávať 3,2% zdravotne postihnutých občanov.

Ak tak neurobí, musí za každého takéhoto chýbajúceho zamestnanca zaplatiť odvody štátu za neplnenie si povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. 

Druhou možnosťou je využiť náhradné plnenie a kupovať služby chránenej dielne, ktorá zamestnáva ľudí so zdravotným hendikepom.

Výpočet výšky náhradného plnenia
Rok
Celkový počet zamestnancov
Celkový počet zamestnancov so ZŤP pod 70%
Celkový počet zamestnancov so ZŤP nad 70%

Každoročne využívame služby chránenej dielne ako kompenzáciu zamestnávanie zdravotne znevýhodnených osôb. Objednávame si krabičky pre naších partnerov. A tiež občerstvenie na naše party…

Matilda Ruzveltova
Barbora Labudová

Každoročne využívame služby chránenej dielne ako kompenzáciu zamestnávanie zdravotne znevýhodnených osôb. Objednávame si krabičky pre naších partnerov. A tiež občerstvenie na naše party…

Barbora Labudová