Čo to vlastne je tá Koláčikovňa ?

VÍZIA

kvôli ktorej sa dve kamarátky zbláznené do jedla, cestovania, objavovania nových miest, chutí, receptov a trendov, vykašľali na to, čo študovali a piekli dňom aj nocou. Aby tu dennodenne premieňali kvalitné ingrediencie a hravý dizajn na čistú koláčikovú radosť.

FIRMIČKA

kde sa okrem chuti dbá aj na vzhľad, aby boli naše produkty vskutku „fešáci“, ktorí na každej akcii zaručene upútajú pozornosť.

MIESTO

kde sa rodia originálne sladké dobroty z najkvalitnejšej čokolády, pravého masla, voňavých orechov, jedlých kvietkov, francúzskych ovocných pyré … Skrátka, kde je kvalita ingrediencií na prvom mieste.

KREATIVITA

pohotovo pripravená vymyslieť a navrhnúť pre Vás koláčiky, ideálne ladiace k príležitosti, na ktorú sú určené, či už sa jedná o svadbu, rodinnú oslavu, firemný večierok alebo vychutnávanie len tak doma pred telkou s rodinou.

A čo je Marlotka?

Marlotka je všeličo. Zvláštna odpoveď, ja viem, ale je to tak.

Marlotka je láska k jedlu, ktorá neoficiálne vznikla niekde v mojej kuchyni. Ale existovala už predtým v hlave Kiki, milujúcej francúzsku kuchyňu a servírovanie jedla. Hoci je táto zakladajúca členka dočasne v úzadí, aby nám vychovala najmladšie marločatá, jej prínos je všade citeľný.  V mojej hlave, pátrajúcej po nových chutiach v tržniciach, cukrárňach, patisériách, stánkoch, v krajinách, mestách, v ľuďoch.

Marlotka sú kamoši, ktorí nám pomáhali, maľovali, ochutnávali, predávali s nami, brainstormovali, radili, aj keď sme si nie úplne vždy rady pýtali“😊“ a hovorili nám, že to má význam.

Marlotka je aj Talihov dvor, miesto, o ktorom len málokto tuší, že sa nachádza v Pezinku s celým jeho osadenstvom, ktoré je netradičné, nesúrodé, ale tak nejak svojsky v absolútnej harmónii.

Marlotka je Alenka, ktorá to s nami ťahá takmer od prvej chvíle. Taká naša druhá mama, ktorej slaný karamel je legendárny a torty nikto nenapečie a nenaplní tak, ako ona. Je to Lucka, vždy precízna a organizovaná a hlavne hladná už o 10:30 😊 Lidka, večne vysmiata, ktorej tempo sme nikdy nestíhali. Kika, náš malý IT-čkár od vedľa,  síce nie je oficiálnou súčasťou Marlotky, ale neoficiálne je telom aj dušou naša. Ale aj Evička, Lucka Jednorožec a Aďka. Sú to naše rodiny, ktoré vedia, že pred sviatkami nás pred zotmením (niekedy ani po ňom) neuvidia.

Ale hlavne, ste to Vy! Naši zákazníci!

To Vy nás posúvate ďalej, keď nám voláte a pýtate sa, či by sme zvládli toto, tamto, bez lepku, laktózy, vajec, cukru, popierajúce gravitáciu, do zajtra… To Vy nás inšpirujete, Vy nám hovoríte, čo robíme dobre a čo treba zlepšiť. To Vy sa zastavíte, aby ste nás pozdravili, potešili, doniesli nám víno😊 alebo čo to sladké ochutnali!

Toto všetko a oveľa viac, to je pre mňa MARLOTKA

Soňa Chovancová

Oni o nás

Prečítajte si o nás viac

Čo by to bol za nedeľný obed bez príslovečnej sladkej bodky? Dobrota z pezinskej koláčikovne Marlotka je presne taká, aký dezert po slávnostnom obede má byť – neodolateľný a výnimočný. Mňam!
Nádherné koláčiky s nadpozemskou chuťou! Nie, nenájdete také na každom rohu! Ani v každej lepšej cukrárni! Za tými najlepšími stále stojí vášeň, geniálne chuťové bunky a poctivé remeslo! Rozkošná koláčikovňa sa nachádza v Pezinku a hovoria si Marlotka!
Objavili sme miesto, kde sa najmä pečie a zdobí, ale aj smeje a plače. Rodia sa tu sladké dobroty s potenciálom premeniť aj všedný deň na výnimočnú spomienku. Nachádza sa na konci Pezinka, neďaleko Bratislavy.
Soňa Chovancová - majiteľka koláčikovne Marlotka rozpovedala príbeh o tom, čo všetko sa v dnešnej dobe skrýva za dokonalou svadobnou tortou.